با این رژیم در 12 روز 10 کیلو کم کنید

با این رژیم در 12 روز 10 کیلو کم کنید
0

بازدید: 2

با این رژیم در 12 روز 10 کیلو کم کنید

اگر می خواهید بسرعت به اندام دلخواهتان برسید این مطلب مخصوص شماست چرا که بهترین رژیم برای لاغری را برایتان آورده ایم.

با این رژیم در 12 روز 10 کیلو کم کنید
با این رژیم در 12 روز 10 کیلو کم کنید

مهمترین نکات برای شروع کار

اگر شما روزانه ۵۰۰ کیلوکالری بیشتر از کالری موادغذایی که می‌خورید، بسوزانید،‌ شما باید حدود یک کیلوگرم وزن کم نمایید. اگر می‌خواهید سریعتر لاغر شوید، می‌بایست کم تر غذا خورده و بیشتر ورزش نمایید.برای مثال اگر شما روزانه ۱۰۵۰ تا ۱۲۰۰ کالری مصرف می‌کنید، و روزانه ۱ ساعت ورزش می‌نمایید و وزن شما حدود ۱۱۰ کیلوگرم است، شما باید حدود ۱ تا ۲ کیلوگرم وزن در هفته اول از دست دهید. دقت کنید که کم کردن کالری بیشتر از این حد مجاز نیست و می‌تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد.درضمن بیاد داشته باشید زمانیکه شما نمک و یا نشاسته را از رژیم غذایی‌تان حذف می‌کنید، فقط آب بدن شما کاهش می‌یابد و تاثیر بر چربی درون بدن گذاشته نمی‌شود. چندتا از پیشنهادهای مفید برای کاهش وزن کم کردن مصرف نشاسته، قند و چربی حیوانی موجود در گوشت و لبنیات می‌باشد. برای لاغری سریع میبایست تمرکز شما بر مصرف میوه، سبزیجات، سفیده تخم مرغ، سویا و محصولات آن، سینه مرغ بدون پوست، ماهی، لبنیات بدون چربی و گوشت بدون چربی باشد. در ادامه به شرح چندتا دیگر از نکات مفید می‌پردازیم:

سبزیجاتی بخورید که به شما احساس سیری و پربودن معده دهد.

مقدار زیادی آب بنوشید.

خوراکی‌های وسوسه کننده را از خانه خارج نمایید.

خود را مشغول کنید تا هنگام بی‌حوصلگی شروع به خوردن ننمایید.

غذایی که میخورید را در بشقاب ریخته و مستقیم از یخچال یا قابلمه شروع به خوردن ننمایید.

وعده های غذایی را حذف نکنید.

صبح را اینطور آغاز کنید

می توانید برای صبحانه یک فنجان غلات کامل را با شیر بادام یا یک فنجان میلک شیک میوه ها که از ترکیب ماست و انواع توت ها و میزان کمی عسل تهیه شده یا املتی که ازسفیده تخم مرغ آب پز با اسفناج خرد شده و گوجه فرنگی را مصرف کنید.

ناهار با کمی اغماض

در وعده ناهار غذایی کم کالری با انرژی بالا مصرف کنید.شما می توانید به عنوان مثال از سینه مرغ کبابی با خیار و گوجه فرنگی خرد شده یا دو عدد تخم مرغ آب پز با کرفس و هویچ استفاده کنید.

بفرمایید شام!

شام متعادلی انتخاب کنید نمونه هایی از شام متعادل که میتوانید از میان آنها انتخاب کنید: حدود 150 تا 180 گرم از قلوه گاه کبابی با سالاد خرد شده یا 180گرم مرغ کبابی با 1 فنجان اسفناج بخار پز یا 150 گرم ماهی.

انتخاب میان وعده

میان وعده انتخابی شما می تواند شامل یک فنجان از انواع توت ها یا 150 گرم ژله بدون قند یا 20 عدد بادام یا 1 فنجان آووکادو قطعه قطعه شده با لیمو و کمی نمک باشد.

تعداد زیاد، حجم کم!

خوردن ۴ وعده غذایی کوچک در طول روز میزان سوخت و ساز بدن شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند که سریعتر لاغر شوید . علاوه بر این خوردن ۴ وعده غذایی باعث می شود که کمتر احساس گرسنگی کنید. برای هر وعده ، غذاهای مناسب انتخاب کنید و سعی کنید بیشتر سبزیجات و میوه های خام مصرف کنید زیرا میوه ها و سبزیجات خام نسبت به میوه ها و سبزیجات پخته کالری کمتری دارند .

آب بنوشید و لاغر شوید

آب نقش مهمی در یک رژیم غذایی سالم ایفا می کند. برای افرادی که تازه شروع به کاهش وزن کرده اند، نوشیدن آب به منزله ماده ای فاقد کالری است که می توانند بدون نگرانی آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنند. علاوه بر آن، آب به فرایند هضم، و دفع توکسین های ضروری از بدن نیز کمک می کند. در زمان کاهش وزن، میزان آب توصیه شده در روز بین 3.7 لیتر برای مردها و 2.7 لیتر برای خانم هاست. هر زمان که احساس گرسنگی داشتید، یک لیوان آب بخورید و به مدت 15 تا 20 دقیقه منتظر بمانید. به این ترتیب، شما می توانید از مصرف کالری های بیشتر جلوگیری کنید و به زیبایی و تناسب اندام برسید.

تحرک داشته باشید

برای کالری سوزی ورزش یک رکن مهم است . ورزش کردن باعث میشود سرعت متابولیسم در بدن بالا رفته و فرایند کالری سوزی با شدت و سرعت بیشتری انجام شود . یک ساعت پیاده روی تند یا دویدن به صورت که ضربان قلب بالا رود تاثیر شگفت انگیزی در کاهش وزن خواهد داشت بنابراین در کنار رژیم هایی که برای کاهش وزن میگیرید ورزش کردن و به خصوص دویدن را فراموش نکنید .

با این رژیم در 12 روز 10 کیلو کم کنید
با این رژیم در 12 روز 10 کیلو کم کنید

نکات زیر را به خاطر بسپارید

۱- همیشه به دنبال کوچک ‌ترین اندازه‌ ها بگردید.

۲-روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب با لیمو ترش تازه میل کنید.۱ لیوان آب قبل از هر وعده غذای اصلی.

۳- قبل از هر چیز غذاهای کمتری را برای هر وعده ‌تان آماده کنید.

۴- سعی کنید برای غذا خوردن بیرون نروید زیرا همیشه در رستوران غذا خوردن، آن هم همراه دوستان، برابر است با پُرخوری.

وعده‌ های اصلی و میان وعده‌ های تان را به طور منظم و سر ساعت مشخص میل کنید، به این ترتیب دیگر به شدت گرسنه نخواهید شد

۵- خوردن هر وعده را به مدت ۲۰ دقیقه طول دهید. به این ترتیب نه تنها سیر شده ‌اید بلکه انرژی کمتری را نیز وارد بدن تان کرده‌ اید.

۶- هنگام غذا خوردن سرعت خود را به شدت پایین بیاورید.

۷- از بشقاب و لیوان‌ های کوچک تر استفاده کنید. و به جای قاشق با چنگال برنج میل کنید.

۸- قبل از سفارش غذا در رستوران حتما به کالری و چربی آنچه می‌ خواهید بخورید، خوب فکر کنید.

۹- وعده‌ های اصلی و میان وعده‌ های تان را به طور منظم و سر ساعت مشخص میل کنید، به این ترتیب دیگر به شدت گرسنه نخواهید شد.

۱۰- کمتر بخورید ولی وعده‌های غذایی را بیشتر کنید. پرخوری‌ های مکرر باعث می‌ شود معده شما گشاد شده و جا باز کند و در این حالت باید هر دفعه بیش از مقدار لازم، غذا بخورید تا احساس سیری کنید

۱۱-هر زمان که احساس گرسنگی می ‌کنید، یک لیوان آب بنوشید و مورد دیگر آن که همیشه قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بنوشید.

با انجام این موارد، به معده‌ کمک می‌ کنید تا احساس پر بودن کند و به این ترتیب نسبت به خوردن غذا، اشتهای کمتری خواهید داشت

۱۲- هرگز جلوی تلویزیون غذا نخورید. معمولا افرادی که جلوی تلویزیون غذا می ‌خورند، بدون فکر این کار را انجام داده و توجهی به این موضوع ندارند غذایی که در این حالت وارد بدن‌ شان می ‌کنند برای آن ‌ها خاصیت دارد یا خیر؟ بهتر است شام را در کنار خانواده و یا همراه با دوستان صرف کنید و هنگام شروع غذا، تلویزیون را خاموش کنید تا به آن چه می‌ خورید توجه بیشتری داشته باشید.

۱۳ – مصرف چای ، چای سبز ، قهوه بدون شکر (با شیر) ، دوغ رقیق ، سالاد فصل ( بدون سس ) ، کاهو ،کلم ، کرفس ، سبزیجات به هر مقدار بلا مانع است.

-۱۴ مصرف قند ، شکر ، شیرینی و نوشابه را کاملا قطع کنید و مصرف نمک خود را کم کنید.


اگر میخواهید بدانید وزن مناسب برای شما چند است:

وزن ایده آل متناسب با قد شما چند است؟


 

گرداوری | سایت خبری اوینو

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار